Včelárske potreby

Novinka

BEE-SAFE sada na dezinfekciu 600ml + 30ml

BEE-SAFE sada na dezinfekciu 600ml + 30ml je doporučovaná ako dezinfekcia pri nebezpečných nákazách, ako je mor a hniloba včelieho plodu.
54,00 s DPH / ks 45,00 € bez DPH / ks
Na sklade

BEE-SAFE sada na dezinfekciu 600ml + 30ml

BEE-SAFE sada na dezinfekciu 600ml + 30ml je doporučovaná ako dezinfekcia pri nebezpečných nákazách, ako je mor a hniloba včelieho plodu.

Zloženie:

 1. Jód: <5%
 2. kyselina fosforečná: <10%
 3. kyselina sírová: <10%
 4. beznábojové máčadlo: <25%

Výhody:

 1. Prevencia pred ochorením včelstva
 2. Účinná proti moru a hnilobe včelieho plodu
 3. Farebná indikácia účinnosti roztoku
 4. Biologicky úplne odbúrateľná

Návod na použitie:

Postupujte podľa platného preventívneho sanitačného poriadku. Prevádzajte namáčaním v kúpeli, ručne, penou alebo postrekom aj vysokotlakovými vodnými zariadeniami z dôvodu zabránenia zavlečenia a rozšírenia nových ochorení.

Aplikácia namáčaním: Pripravte roztok vhodného objemu v pomere 20 ml/l vody. Rámiky, oplodniačiky, letáčové uzávery a ďalšie drobné pomôcky a nástroje dezinfikujte ponorom v pripravenom kúpeli na 30 minút.

Aplikácia postrekom/penou: Do čistej nádoby pripravte čerstvý roztok v pomere 40 ml/l s pitnou vodou a zamiešajte (napr. 30 ml koncentrátu do 750 ml fľaše s penovým aplikátorom). Úle a ich vybavenie, náradie, sklady a transportnú techniku ošetrite v dávke 300 ml roztoku na 1 m2. Vždy aplikujte na suchý povrch.

Pomôcky pricházdajúce po dezinfekci do priameho styku s potravou včiel alebo potravinou ľudí, dôkladne opláchnite pitnou vodou! Na ostatných pomôckach a zariadeniach nechajte dezinfekciu zaschnúť.

U včelstiev s klinickými príznakmi karanténnych chorôb postupujte podľa vyhlásených mimoriadnych veterinárnych opatrení.

Technické údaje:

 1. Skupenstvo: kvapalný prípravok
 2. Farba: číra tmavohnedá
 3. Zápach (vôňa): mdlý detergent/jód
 4. Hodnota pH: 0
 5. Teplota varu: 102°C
 6. Teplota topenia: -2°C
 7. Relatívna hustota: 1,170 pri 20°C
 8. Teplota vznietenia: vrie bez vzplanutia
 9. Rozpustnosť: rozpustný vo vode

Obsah balenia:

 1. 30 ml koncentrátu v 750 ml PE dóze s penovým uzáverom na doplnenie vodou
 2. 600 ml koncentrát v PE obale

Biologická bezpečnosť:

Prípravok neobsahuje látky, u ktorých by sa predpokladala bioakumulácia. Prípravok je ľahko odbúrateľný v biologických čističkách odpadových vôd. Žiadna zo zložiek prípravku nie je považovaná za potenciálny senzibilizátor a nie je uvedená na zozname možných karcinogénnych, mutagénnych a látok ovplyvňujúcich reprodukciu. Žiadna zo zložiek nie je považovaná za potenciálne vysoko bioakumulatívnu (vPvB) ani perzistentú, bioakumulatívnu a toxickú (PBT). Nebezpečné pre životné prostredie - vysoko toxické pre vodné organizmy.

Parametre

Hmotnosť 0,7 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod