Včelárske potreby

Materská kašička lyofilizovaná, 2g

Materská kašička obsahuje vyvážený komplex látok, ktoré pôsobia blahodárne na ľudský organizmus.
7,70 s DPH / ks 6,42 € bez DPH / ks
Na objednávku

Materská kašička lyofilizovaná, 2g

Materská kašička obsahuje vyvážený komplex látok, ktoré pôsobia blahodárne na ľudský organizmus. Táto kašička je spracovaná moderným spôsobom – lyofilizáciou (proces hlbokého zmrazenia a vysušenia), ktorý zaisťuje zachovanie špecifických vlastností natívnej látky. Naviac umožňuje jednoduché uskladnenie, ktoré nevyžaduje chladné prostredie ako v prípade čerstvej materskej kašičky.

Materská kašička je čistý včelí produkt s charakteristickou vôňou a kyslastou korenistou chuťou. Pre včely je to „najprestížnejšia“ potrava v úli, ktorá im dodáva najviac živín. Preto ju využívajú pre kŕmenie tej najdôležitejšej – včelej matky, ktorá sa tak dožíva mnohonásobne vyššieho veku ako včelie robotnice.
Kašičkou sa tiež kŕmia mladé larvy, pretože je potrebný ich rýchly vývoj. Získavanie materskej kašičky od včiel je pomerne náročná práca, ale i napriek tomu sa pre svoje výnimočné vlastnosti táto exkluzívna „surovina“ teší veľkej popularite.

Návod na použitie:
Materskú kašičku si doprajte najlepšie ráno nalačno, 20 minút pred jedlom. Priloženou odmerkou naberte materskú kašičku. Ideálnu dávku 200 mg dosiahnete, pokiaľ kašička v odmerke bude siahať cca 1 milimeter pod okraj odmerky (plná odmerka je 230 mg). Dávku materskej kašičky, vysypte na polievkovú lyžicu (plastovú, drevenú alebo keramickú – nesmie byť kovová) a pridajte ďalšie dve odmerky vody. Dôkladne premiešajte odmerkou, aby sa materská kašička rozpustila. Nechajte minimálne 1 minútu rozplynúť pod jazykom a potom prehltnite. Odmerku umyte a vysušte.

Po otvorení spotrebujte do 4 týždňov. Užívajte 1 dávku denne. Neprekračujte stanovené denné dávkovanie. Pre preventívne posilnenie organizmu stačí užívanie troch dávok týždenne. Je potrebné byť opatrný v prípade alergikov na včelie produkty. Materskú kašičku je možné podávať i niekoľko týždňov (40 dní = 6 týždňov). Kúru je vhodné opakovať niekoľkokrát za rok, najlepšie v jarných mesiacoch.

Upozornenie:
Nevhodné pre deti do 3 rokov, alergikov, tehotné a dojčiace ženy, tiež pri nádorovom ochorení prsníka, maternice alebo vaječníkov. Pri onkologických ochoreniach sa nedoporučuje. Skladujte na suchom a tmavom mieste pri izbovej teplote. Materská kašička nesmie prísť do styku s kovom.

Balenie obsahuje 2000 mg lyofilizovanej materskej kašičky, čo predstavuje až 10 dávok.
Jedna dávka činí 200 – 230 mg.

Orientačná hmotnosť balenia: 0,080 kg

Parametre

Hmotnosť 0,08 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod