Včelárske potreby

 • Apiarom 500 ml
 • 5020A.jpg

Apiarom 500 ml

Prípravok sa používa pri pridávaní matky k produkčným včelstvám alebo odložencom, alebo na pripojenie roja k produkčnej rodine.
16,50 s DPH / ks 13,75 € bez DPH / ks
Na sklade

Apiarom 500 ml

Prípravok Apiarom sa používa pri pridávaní matky k produkčným včelstvám alebo odložencom, alebo na bezproblémové pripojenie roja k produkčnej rodine. Zároveň prípravok dezinfikuje úľ, včelárske náradie, vyrovnáva pachy v úli, upokojuje včely a odpudzuje mravce. Nezanecháva stopy v mede ani vosku.

Charakteristické vlastnost prípravku Apiarom:

 • výrazne znižuje dobu pridávania matky do rodiny, pretože potláča feromón starej matky, čím umožňuje ľahšie prijatie novej matky
 • zaručuje pokojnejšie spájanie rodín, pričom je potláčaný rojivý pud
 • preparát je možné použiť pred medobraním na upokojenie rodiny (namiesto dymu), pretože nezanecháva žiadne stopy v mede alebo vosku
 • slúži ako repelent proti mravcom

Prípravok je ekologický, úplne bezpečný a je vyrábaný pod stálym dohľadom veterinárneho lekára. Produkt je vyrobený z vysokokvalitnej prírodnej látky. Na povrchu preparátu sa môže objaviť suspenzia, ktorá ale nemá vplyv na kvalitu produktu.

Dávkovanie:

15-30 minút pred vložením do roja je potrebné napustiť gázu Apiaromom, ktorý sa potom vloží cez výklz na dno úľa k rodinám (gáza 10x10cm absorbuje asi 10 ml preparátu ). Následne cca. po 5-10 minútach treba nastriekať Apiarom na mostík, po ktorom včely vchádzajú do úľa. Včely vstúpia do úľa a zlúčia sa. Po 24 hodinách sa tkanina môže z úľa vyhodiť. V rámci tohto procesu sa dosiahne dezinfekcia úľa, jeho aromatizovanie a vyrovnanie pachov v úli. Roj sa strieka preparátom bezprostredne pred zlúčením s rodinou. Pred vykonaním procesu je vhodné Apiarom nastriekať aj na ruky, aby sa predišlo bodnutiu včelou a v dôsledku dezinfekcie. Preparát môže nahradiť dym. Počas kontroly úľov sa prípravok strieka na hornú časť rámikov – tým sa včely upokoja a zostupujú dole, kým včelár pokojne kontroluje úľ alebo vyberá med (napr. odstránenie matečníkov, výmena širokých výklzov atď.). Preparát sa neriedi !

Výmena včelej matky pomocou Apiaromu:

 1. Najskôr je potrebné nájsť matku, chytiť ju pomocou výchytky a vložiť do prázdnej klietky.
 2. Následne namočiť gázu 10x10 cm do Apiaromu, tak aby bola gáza mierne vlhká. Namočená gáza sa vloží do úľa k osirotenej rodine.
 3. Po 20-30 minútach sa môže pridať nová matka v klietke zavesenej na šnúrke medzi rámiky (kde je voľnejší priestor).
 4. Plastovú klietku treba nechať otvorenú tak, aby včelia rodina mohla novú matku vyslobodiť.
 5. Matku v klietke treba zľahka poprášiť Apiaromom 10-15 minút pred jej pridaním do úľa.

Nové spôsoby spájania rodiny s rojom:

 1. 15-30 minút pred vložením roja sa napustí gáza Apiaromom a vloží sa cez výklz do úľa k rodinám. Následne sa po 5-10 minútach nastrieka Apiarom na mostík, po ktorom včely vchádzajú do úľa.
 2. 15-30 minút pred vložením gázy cez výklz sa nastrieka dno úľa 2-3 krát. Následne rodinu, ktorá je v rojnici, treba nastriekať Apiaromom 10-15 min pred výstupom na mostík.

Objem 500 ml
Váha netto: Orientačná hmotnosť: 0,550 kg

Parametre

Hmotnosť 0,55 kg

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Upozorni ma keď cena klesne pod