Včelárske potreby

  • Odviečkovacia vidlička elektrická 65W, plastová rukoväť
  • Odviečkovacia vidlička elektrická 65W, plastová rukoväť

Odviečkovacia vidlička elektrická 65W, plastová rukoväť

Elektrická odviečkovacia vidlička s výkonom 65 W a napájaním 220V.
126,50 s DPH / ks 105,42 € bez DPH / ks
Na objednávku

Odviečkovacia vidlička elektrická 65W, plastová rukoväť

Elektrická odviečkovacia vidlička s výkonom 65 W a napájaním 220V,  má šírku záberu 7 cm. Okrúhla plastová rukoväť s dĺžkou 15,5 cm dobre sadne do ruky. Vyhrievaná je iba špička. Na nej sa roztopí vosk zaviečkovaného plástu, ktorý následne stečie po tele prístroja a spadne do zbernej nádobky. Rýchle a pohodlné odviečkovanie s minimálnou fyzickou námahou. Vidlička je nepostrádateľná včelárska pomôcka, ktorá zaručuje rýchlu a spoľahlivú prácu pri odviečkovaní plástov.

Vidlička nemá zabudovaný regulátor teploty, môže se tak pri dlhšej práci zahriať viac, ako je k odviečkovaniu potrebné. Behom pracovných prestávok je možné elektrickú vidličku postaviť zvislo do nádoby s trochou vody (asi 2 cm hlboko). Nádoba by mala byť v hornom okraji tak úzka, aby sa vidlička mohla do nádoby zavesiť a nedotýkala sa dna (napr. je možné použiť plechovku a zľahka ju podľa potreby stlačiť).

Veľmi tmavé plásty s prepadnutými bunkovými  viečkami už nie je možnéodviečkovať ani elektrickou vidličkou, pretože viacnásobne vrstvené viečka už nie sú taviteľná. Tu pomôže už len klasická odviečkovacia vidlička.

Pracovný postup: Pri práci smeruje uzavretá strana odviečkovacej vidličky smerom hore. Na tejto ploche sa pri práci hromadí odviečkovaný vosk a môže sa potom ľahko odstrániť. Už pri krátkodobom používaní je zjavné, ako ľahko elektrická vidlička stiahne bunečné viečka a zanechá hladkú reznú plochu. Výhodou vidličky je, že pri práci je dotyk zohriateho ostria s plástom tak krátky, že sa med nepoškodí. Tenká vrstva z taveného vosku, ktorá sa môže náhodne vytvoriť nad otvorenými bunkami, nezabraňuje ich vyprázdneniu pri odstreďovaní. V prípade nutnosti je možné vrstvu ľahko odstrániť klasickou odviečkovacou vidličkou.

Údržba elektrickej vidličky: Ostrie utrite papierovou vreckovkou. K naostreniu vidličky sa používa priložený brúsny papier, ktorý pred brúsením mierne navlhčite vodou. Kruhovými pohybmi zľahka veďte ostrie po brúsnom papieri sem a tam vodpovedajúcom uhle, ktorý je na vidličke. Nikdy nepoužívajte k brúseniu vidličky pilník!

Upozornenie: Elektrická odviečkovacia vidlička sa nesmie ponoriť do vody viac ako cca 2 cm, aby nevnikla voda do ohrevného telesa. Tým by došlo k znehodnoteniu ohrevného telesa. Primerané nakladanie s vidličkou je predpokladom pre jej dlhodobú životnosť.

Rozmery (d x š): 29 x 7 cm
Orientačná hmotnosť: 0,300 kg

Parametre

Hmotnosť 0,3 kg

Súvisiace produkty

Príslušenstvo k odviečkovačom

Príslušenstvo k odviečkovačom

Odviečkovací nôž elektrický 12V, drevená rukoväť

Elektrický odviečkovací nôž na 12V s dĺžkou čepele 23 cm a drevenou rukoväťou.
77 s DPH / ks
64,17 € bez DPH / ks
Na objednávku
Kód: 4125

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa:

Typ upozornenia:

Upozorni ma, keď sa produkt naskladní.

Upozorni ma keď cena klesne pod